Kayseri’de, Çöl Gölü kurudu


Kayseri’de, Çöl Gölü Kurudu – YouTube
Kayseri’de, Çöl Gölü kurudu Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ’nin İncesu ilçesinde 27 kilometre uzunluğa sahip Çöl Gölü…


Hürriyet: Kayseri’de Çöl Gölü Tamamen Kurudu – Son Dakika…
Kayseri’nin İncesu ilçesinde 27 kilometre uzunluğa sahip Çöl Gölü, iklim şartları nedeniyle kurudu. Burası bizlerin, torunlarımıza miras olarak bırakacağı bir alandı; fakat kurudu” dedi.


www.kayseriden.biz :: Göller ve Barajlar | Kovalı Baraj Gölü
Göller ve Barajlar. Kayseri ili sınırları içerisinde Yay gölü, Tuzla gölü ve Sarıgöl gibi doğal göllerin yanısıra Yamula, Ağcaşar, Akköy ve Kovalı gibi baraj gölleri de bulunmaktadır. Çöl Gölü. 27,00.


Çöl gölü/Kayseri/// Çöl Gölü 27 Km2 Alana Sahip Deniz Seviyesinden…
Çöl gölü/Kayseri/// Çöl Gölü 27 km2 alana sahip deniz seviyesinden 1072 m yükseklikte yazları hemen hemen tamamen kuruyan bir göldür. Suları oldukça tuzludur.


Konya’daki Meke Gölü Kurudu Çöle Döndü Haberi- Son Dakika…
Konya’da dünyanın nazar boncuğu olarak bilinen Meke Gölü de kuraklığa kurban gitti. ısınma, bölgedeki sulu tarımın yaygınlaşması ve yer altı su seviyesinin çekilmesiyle günden güne kurudu.


Eber Gölü Kurudu, Çöl Oldu! | Emlak 365 | Emlak Haberleri
Afyon sınırları içerisinde kalan göl, gölü besleyen su kaynaklarının kesilmesi üzerine ne yazık ki tamamen kurudu. En az burada 10 bin dekar arazi var. Çöl oldu burası.


Haberler.com: 14 Göl Kurudu, Risk Altındaki Göllere Su Takviyesi…
Şimdiye kadar 14 göl haritadan silindi. Devlet Su İşleri verilerine göre Kayseri Yay, Çöl, Engir Gölü, Hatay Amik Bazı göller tamamen kururken bazıları ise bataklık halini alarak göl vasfını kaybetti.


Türkiye’nin Kuruyan Gölleri – onedio.com | 15. Marmara Gölü, Manisa
8. Akşehir Gölü, Konya. Kurudu. 14. Uyuz Gölü, Konya. Çöl Gölü’nün güneyinde, yeraltı suyu ile beslenen ve en derin yeri 1,5 m olan, kıyıları sazlıklarla (Phragmites) kaplı küçük bir tatlı su gölüdür.


İnsanlığın Kendi Eliyle Yok Ettiği Göl: Aral
…90 oranında kuruyan Aral Gölü ardında paslanmış teknelerin kol gezdiği bir çöl manzarası bıraktı. yüz ölçümü 68 bin kilometrekare olan göl, günümüzde yüzde 90 oranında su kaybı yaşayarak kurudu.


Eber Gölü Kurudu ve Çöl Oldu – Meydan Gazetesi
Ana Sayfa Ekoloji Eber Gölü Kurudu ve Çöl Oldu. Afyonkarahisar da yer alan Eber Gölü, kendisini besleyen su kaynaklarının kesilmesi üzerine tamamen kurudu.


Kuruyan Meke Gölü Çöle Döndü
Dünyanın nazar boncuğu olarak adlandıran Meke Gölü, yağmur bekliyor. > Yeni Meram >Güncel > Kuruyan Meke Gölü çöle döndü. 4KAYSERİ İLAÇ OLDU! 51. Lig’de perde kapandı.


Kayseri Çöl Gölü – clipzui.com
Click here watch Kayseri çöl gölü and share with friend now. Kayseri çöl gölü0:40. Ahmet Dönmez 194 views. Comments.


Meke Gölü Kurudu, Yenileri Yolda – Yeşil Gazete | Göl Değil, Çöl
…yıllardır süren kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulamayla yeraltı su seviyesinin sürekli düşmesi yüzünden kurudu. Göl değil, çöl. Meke Gölü’nün bir zamanlar sulak alanken, artık ‘kurak alan’a dönüştüğünü…


Meke Gölü Kurudu, Kırmızıya Büründü – Son Dakika Haberler
Daha sonraki süreçte çöl rüzgarı ile tozlar orayı tamamen kapatınca da böyle bir güzellik tarihe KIRMIZIYA BÜRÜNDÜ. Kuruyan Meke Gölü’ndeki su birikintisinde oluşan kırmızı renge de açıklık…


Yarışlı Gölü de Çöl Oldu! 70’e Yakın Doğal Göl Kurudu!
…yüz ölçümünden daha büyük, neredeyse üç Van Gölü büyüklüğünde 70’e yakın doğal göl kurudu. olmak üzere birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Yarışlı Gölü de kuruyan göller arasında yer aldı.


Göl Kurudu Kuruyan Gölden Doğalgaz Fışkırdı
İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Gölü’nün suları kuraklık nedeniyle büyük oranda çekilirken çöl Akşehir Gölü’nün sularının çekilmesiyle kuruyan göl yatağında…


Türkiye’de 50 Yılda 36 Göl Kurudu
Antalya, Isparta, Burdur, Denizli, Kaş Platformu’na göre 50 yılda 36 göl kurudu. Konya’da bulunan Uyuz Gölü ise, Çöl Gölü’nün güneyinde, yeraltı suyu ile beslenen ve en derin yeri 1.5 m olan, kıyıları…


Ladik Gölü Kuruyor
…Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Prof. Dr. Polat, ” Ladik gölü, çöl olabilir “dedi. için aşırı su çekilmesi nedeniyle kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.


Haber3.com: Göller Kurumaya Devam Ediyor | Güncel
…sulama yapılan İç Anadolu’da, Eşmekaya ve Ereğli sazlıkları kurudu, Akşehir Gölü neredeyse çöl oldu, Beyşehir, Meke ve Tuz Gölü ile Sultan Sazlığı da kuruma tehlikesiyle karşı karşıya…


200 Kuş Türünün Yaşadığı Seyfe Gölü Kurudu – Son Dakika Milliyet
KIRŞEHİR’in Mucur ilçesi sınırlarında bulunan doğa harikası kuş cenneti Seyfe Gölü, bilinçsizce su çekilmesi sonucu tamamen kurudu. Göl, suların çekilenmesiyle tamamen kurudu, çöl oldu.


Gizli Felaket! Göller Kurudu
Gizli felaket! göller kurudu. Türkiye’de 50 yılda sulak alanların yarısı yok oldu. ve Ereğli sazlıkları kurudu, Akşehir Gölü neredeyse çöl oldu, Beyşehir, Meke ve Tuz Gölü ile Sultan Sazlığı da kuruma…


Meke Gölü Kuruyup Çöle Benzemeye Başladı
Konya’nın Karapınar ilçesinde görünümü nedeniyle “dünyanın nazar boncuğu” olarak da adlandırılan Meke Gölü, suyun çekilmesiyle kurudu. Kayseri’de metruk binada çıkan yangın söndürüldü.


Seyfe Gölü Kuruyor!
…Karabük Karaman Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli açmış olduğu drenaj kanallarının gölü kurutarak çöl haline getirmesi. Bu yüzden göl beslenemiyor, doğal dengesi bozuluyor ve kuruyor.


Trabzon’da da Göller Kuruyor
Devlet Su İşleri(DSİ) verilerine göre Kayseri Yay, Çöl, Engir gölü, Hatay Amik, Kony. Bazı Göller tamamen kururken bazıları ise bataklık halini alarak göl vasfını kaybetti.


Seyfe Gölü Kurudu Çöle Döndü -Geleceği Yeşil Tasarla – YesilOdak….
10 yıldan beri giderek kuruyor. Gölün son 10 yılda belirli aylarda kuruduğunu belirten Çetiner, “Göldeki kuraklık süresi daha önceleri yılda 2 ya da 3 ay olurken 2019 yılında bu 5 aya çıktı.


DHA: Flamingoların Gölü Kurudu – Yurt Haberleri
Flamingoların bölgedeki en önemli uğrak alanlarından biri olan Akgöl veya Bayındır Gölü olarak bilinen göl de tamamıyla kurudu. Kayseri’de ‘töre cinayeti’ davası sanıklarına müebbet hapis istemi.


Samanyolu Haber: Gizli Felaket! Göller Kurudu
Gizli felaket! göller kurudu. Türkiye’de 50 yılda sulak alanların yarısı yok oldu. ve Ereğli sazlıkları kurudu, Akşehir Gölü neredeyse çöl oldu, Beyşehir, Meke ve Tuz Gölü ile Sultan Sazlığı da kuruma…


Coğrafi Yapı | Kayseri
En düşük arazi oranı ise orman ve fundalık alandır. Kayseri orman yönünden oldukça fakirdir. İlin önemli gölleri Camız Gölü, Çöl Gölü, Sarıgöl, Yay Gölü ve Tuzla Gölüdür.


Doğa Derneği | Doğa Biziz! | Çöl Gölü ve Çalıkdüzü
Alanın batısında bulunan yükseltilerde ise iyi dağ bozkırları uzanır. Alanın küçük bir bölümünü yazın tamamen kuruyan Çöl Gölü ve çevresindeki mevsimsel ıslak çayırlar oluşturur.