Batmanlılar ilk teravih namazını kılamamanın hüznünü yaşadı


Müslümanlar Teravih Namazını Camilerde Kılamamanın Hüznünü…
Ramazan ayının ilk teravih namazını camilerde kılamayan Müslümanlar, ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldıkları için Batmanlılar: Bu Ramazan’da evlerimiz Hazreti Erkam’ın evi gibi olsun.


Batmanlılar İlk Defa Cuma Namazını Kılamamanın Hüznünü Yaşadı
Batmanlılar ilk defa cuma namazını kılamamanın hüznünü yaşadı. Cuma namazı için geldikleri camilerin kapılarının kapalı olmasını gören vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı.


Batmanlılar İlk Defa Cuma Namazını Kılamamanın Hüznünü Yaşadı
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman’da da Corona virüsü nedeniyle cuma namazı kılınmazken, ilk defa böylesi bir durumla karşı karşıya kalan vatandaşlar ise…


Batmanlılar: “Ramazana kavuşmanın sevincini Kudüs’ün ise hüznünü…”
Mübarek Ramazan ayına girmenin sevinciyle ilk teravih namazına koşan Batmanlılar, Kudüs’ün esaret altında olması ve Filistinlilerin katliama maruz kalmasının hüznünü yaşadıklarını belirttiler.


Batmanlılar Teravih Namazı İçin Camilere Aktı » Batman Gap…
Batman’da 2017 yılının ilk teravih namazını kılmak için camilere akın eden çocuk, kadın,-erkek ve genç-yaşlılar, Ramazan ayının İslam ümmetinin vahdetine vesile olması temennisinde bulundu.


Peygamber Teravih Namazını Yasakladı mı? | My Blog
Teravih namazını peygamberimiz Teravih adı altında kılmadı. Her zaman evinde namaz kılan Hz. Muhammed, Ramazan’ın ilk 3 günü gelip camide namaz kıldı.


Teravih Namazı Peygamberimiz… | Sorularla İslamiyet
Teravih Namazı Peygamberimiz (s.a.v.) zamanında cemaatle mi kılındı? Soran : Sorularlaislami… “Sizin cemaatla teravih namazını kılmaya ne kadar arzulu olduğunuzu görüyorum.


Teravihle Ramazanı Yaşamak
Bunlardan biride teravih namazı. Dün ilk olarak Ramazana teravihle merhaba ettik. Teravih namazını, her iki rekâtta bir selam vererek on selam ile bitirmek daha faziletlidir.


TERAVİH Namazının Kılınışı | TERAVİH Namazı Nasıl Kılınır
Teravih namazını dört rekatta bir selam vererek kılmak caiz ise de, iki rekatta bir selam vererek kılmak daha faziletlidir. Böylece teravih namazının ilk dört rekatı kılınmış olur. –


Teravih Kılmak Şirk mi? – Süleymaniye Vakfı
Bir de diyor, Peygamberimizin teravih namazını kıldığını biri çıksın ispatlasın diyor. Yanılmıyorsam hocam siz Peygamberimizin 8-10-12 rekât olarak evinde kıldığını belirtmişsiniz.
autel code reader